Spisovatelka Daniela Elserová v novém stanovisku pro NZ Herald vysvětluje, jak rozhodnutí Harryho a Meghan opustit firmu a přesídlit se do Kalifornie jim umožnilo stát se kořistí americké bulvární kultury.
Přestože se Harry a Meghan před dvěma lety rozhodli odejít z veřejného zájmu v naději, že ochrání své děti Archieho, nyní 3, a Lilibet, 1, před nebezpečím veřejného života, spisovatelka Daniela právě napsala esej, v níž tvrdí, že možná , pár si špatně spočítal nároky na život v Americe jako slavné duo a jak by vlastně svoboda pro rodinu vypadala.
„Harry a Meghan se možná netěší popularitě na úrovni Beyonce (nejnovější průzkumy ukazují, že méně než polovina Američanů je vidí příznivě), ale fascinace národní odnoží královské rodiny nekončí,“ Daniela píše ve svém článku (otevře se na nové kartě). „Co to bude pro Archieho a jeho malou sestru Lilibet znamenat, že vyrostou v zemi, kde je připraven trh s jejich fotografiemi z iPhonu? Rodina Sussexů by mohla žít na sedmiakrovém pozemku, ale ve chvíli, kdy vkročí za tyto brány , nejsou chráněny před oslněním objektivů, profesionálních i amatérských.“
„Obrovský dvorek, dětský koutek, tenisový kurt a bazén by mohly poskytnout více než dostatek zábavy a prostoru pro malé děti, aby si mohly hrát a toulat se bezpečně mimo pohledy veřejnosti a tisku, ale pár nemůže udržet Archieho a Lili v úkrytu. navždy doma,“ píše Daniela věcně.
Spisovatel dále přirovnává výchovu Charlieho a Lilibet k výchově prince George, princezny Charlotte a prince Louise, prince Williama a dětí Kate.
„Posledních pět let tyto děti vyrůstaly v samém centru Londýna (a necelý 1 km od hlavního sídla Daily Mail), a přesto jsou většinou úplně samy, aby mohly pokračovat v podnikání. nahoru,“ argumentuje Daniela. „Není to tak, že by místní obyvatelé s orlíma očima postrádali příležitosti zaznamenat nebo vyfotografovat Cambridge Three, ale ať už je to ze zdvořilosti, britské rezervovanosti nebo trvalé touhy respektovat své soukromí, zdá se, že lidé to nikdy nedělají. v takzvané ‚zemi svobodných‘?“
Novinář nazývá bulvární kulturu v USA jako „daleko od té ve Spojeném království“ a zmiňuje weby jako TMZ a Radar Online, „které s radostí zaplatí veřejnosti za obrázky celebrit ze smartphonu a za to, že dělají takové třpytivé věci, jako je stání, chůze a zásobování papírem.“ Zjednodušeně řečeno, Daniela píše, „je celá rodina […] cenná kořist pro každého, kdo by mohl na rodinu narazit někde venku.“
Zda se Danielina varování promění ve skutečnost, nebo se stanou neoprávněnou panikou, se teprve uvidí, ale jedna věc je jistá: na členech královské rodiny, ať žijí kdekoli, je něco, co z nich dělá věčně zajímavé zpravodajské předměty.
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com
Zdroj: womanandhome.com