Spathifytes: jak se o ně starat ve všech ročních obdobích





Calibrachoa jsou krásné a oblíbené rostliny, které zdobí zahrady, balkony a terasy. Jejich krásné květy vytvářejí jedinečnou dekoraci a jsou velmi nenáročné na péči. Abyste si krásu Spathifytes užívali po celý rok, musíte znát pravidla péče o ně, správně je zasadit a správně zalévat a hnojit. Následující průvodce je perfektním průvodcem pro milovníky rostlin, kteří se chtějí starat o Spathiphyllums ve svém okolí.

Obecná pravidla pro péči o spathifyty

Aby Spathifytes krásně rostly a kvetly, musíte dodržovat pár základních pravidel. V první řadě je potřeba jim zajistit odpovídající množství slunečního záření. Spathifyty potřebují 8-10 hodin slunce denně, aby dobře rostly a kvetly. Také je třeba je neustále zalévat – nejlépe každý den, aby byla půda neustále vlhká. Zalévání by mělo být prováděno ráno nebo večer.

Jak množit Spathifytes

Spathifyty lze množit pomocí řízků nebo semen. Sazenice jsou přísavky, které se objevují na vnějších stěnách květů. Lze je snadno oddělit od hlavní rostliny a přesadit do květináče s vhodnou zeminou. Semena Spathiphyllum lze zakoupit v zahradnických obchodech nebo online. Stačí je vysít do speciálního substrátu a uložit na teplé a světlé místo.

Jak vybrat optimální místo pro pěstování Spathifytes

Optimálním místem pro spathifyty je místo, které jim poskytuje dostatek slunečního záření a kde je půda přiměřeně vlhká. V případě spathiphytes bude nejlepším místem terasa, balkon nebo zahrada. Pamatujte však, že jejich listy jsou citlivé na vítr, proto byste měli vybrat místo, kde vítr nebude překážet v růstu rostlin.

Jaké jsou nejlepší podmínky prostředí pro spathifyty?

Optimální podmínky pro spathifyty jsou podmínky se stálým přístupem slunečního záření, dostatečnou vlhkostí půdy a okolní teplotou 18-22°C. V těchto podmínkách budou Spathifyty krásně růst a kvést a vy si budete užívat jejich krásu.

Jaké živiny potřebují pterygoidi?

Spathifyty potřebují hodně živin, aby se krásně vyvíjely. Potřebují také hořčík, vápník, měď, zinek a železo. Lze je získat ve formě speciálních hnojiv pro Spathifytes, které lze zakoupit v zahradnických obchodech nebo online.

Jaká onemocnění pterygie jsou nejčastější?

Nejčastějšími chorobami Spathiphylla jsou: šedá skvrnitost listů, černá skvrnitost listů a padlí. Jedná se o houbové choroby, které způsobují odumírání a žloutnutí listů. Abyste těmto chorobám zabránili, měli byste Spathifytes poskytnout vhodné podmínky pro růst a nezapomínat na pravidelné hnojení.

Jak provést jarní prořezávání spathiphytes

Jarní řez Spathifytes zahrnuje odstranění loňských výhonků, aby rostlina mohla vytvářet nové výhonky. Chcete-li to provést, odstraňte všechny loňské výhonky a seřízněte rostlinu na požadovanou výšku. Po seřezání zajistěte pterygoidům přiměřené množství slunečního záření a vlhkou půdu.

Jaké jsou nejlepší doprovodné rostliny pro spathifyty?

Chcete-li získat krásnou kompozici květin Spathiphyllum, měli byste zvolit vhodné doprovodné rostliny. Nejlepší doprovodné rostliny pro Spathiphyllas jsou astry, lobelie, surfinie, begónie a muškáty. Tyto krásné rostliny vytvářejí nádherné kompozice a okřídlené květiny vypadají ještě působivěji.
Péče o spathifyty není obtížná ani časově náročná. Stačí dodržovat pár základních pravidel a pravidelně je zalévat a přihnojovat, abyste si krásu těchto rostlin užívali po celý rok.




Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Eva Nováčková
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com

Zdroj: womenworld.pl