Trápí vás herpes?






I vás občas či častěji zvykne potrápit herpes? Ano, herpesy jsou projevem infekce vyvolané virem herpes simplex, kterým je prý nakaženo až 80 % lidí. Někdy je výskyt herpesů spojen s vysokou teplotou, chřipkou nebo silným emocionálním stresem. U někoho se vyskytuje během letních měsíců při koupání a slunění, u jiných během zimních dovolených. Některé ženy jsou na ně náchylné během menstruace au někoho se vyskytnou občas zkrátka jen tak – bez zjevné příčiny. Výsledek je však takový, že jakmile dojde k oslabení imunity, okamžitě se objeví herpes.

V každém případě, výskyt, ba někdy doslova „výsev“ oparu je velmi nepříjemný ao estetickém hledišti už ani nemluvě. Jak si poradit, abychom se oparu co nejdříve zbavili, nebo pokud různé (nejednou dosti drahé) hojivé vodičky, mastičky či náplasti nepomáhají? Zde je pár rad, které je rozhodně třeba vyzkoušet – nakonec každému pomáhá něco jiného.

Bylinky podpoří imunitu

Připravte si silnou čajovou směs z 10 g meduňky lékařské, 10 g kořene lopuchu plstnatého, 10 g kořene pýru plíživého, 10 g listu kopřivy dvoudomé a 5 g ořechu královského. Potom jednu čajovou lžičku této směsi přelijte 200 ml studené vody a nechte 2 hodiny odstát. Po uplynutí této doby zahřívejte až do bodu varu a vařte 1 minutu. Po odstavení ze sporáku nechte vyluhovat ještě 15 – 20 minut, poté sceďte a popíjejte 2 – 3 šálky denně – určitě ne více! Tento čaj vám pomůže opar rychle vyléčit a čím dříve se jej zbavit.

Vanilková pomoc

Namočte vatový tamponek do vanilkového extraktu a přiložte si jej jako obklad na 2 minutky na postižené místo.

Zkuste aloe vera

Několikrát denně, i na noc si postižené místo namažte gelem nebo extraktem z aloe vera.

Peroxid vodíku

Možná se vám to nebude zcela zamlouvat, ale možná pomůže i to, pokud si vícekrát denně zkusíte potřít postižené místo peroxidem vodíku a necháte 5 minut působit.

Někomu pomůže i kukuřičná pasta…

Z jedné lžíce kukuřičného škrobu a dvou lžíc vody si vymíchejte kašičku a naneste si ji na noc na opar.

„Pelendreková“ vazelína

Zkuste si namíchat hojivou mastičku z jedné polévkové lžíce umletého kořene lékořice (česky „lékořice“) az dvou polévkových lžic kosmetické vazelíny – tímto balzámem si podle potřeby potírejte opar.

Další léčivé mazání

hjerpes si můžeme léčit i potíráním jablečným či vinným octem, propolisem či Paradentol gelem.

Mrazivý obklad z tymiánu

Hned při prvním příznaku oparu si přiložme na postižené místo malou kostku zmraženého silného tymiánového čaje. Tento léčivý čaj si připravíme tak, že 3 polévkové lžíce sušeného tymiánu dáme do čtvrtlitru vody, vaříme 5 minut, poté necháme 20 minut vyluhovat, scedíme a nakonec vlijeme do nádobky na led a necháme zmrazit. Postižené místo s herpesem ošetříme tak, že na něj přiložíme malou kostku ledu z tymiánového čaje a držíme až do doby, než led úplně roztaje.

Dobrá rada: Jelikož herpes se vytvoří poměrně rychle, je velmi dobré, abychom takový tymiánový led měli připravený už preventivně v mrazničce.

Sledujte nás i na sociálních sítích




Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Eva Nováčková
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com

Zdroj:
woman.sk